У рамках «Європейських студій ANTS» молодь зустрілася з Дмитром Шимківим

Днями відбулася чергова зустріч у рамках «Європейських студій ANTS». З молоддю спілкувався український топ-менеджер у галузі інновацій Дмитро Шимків. Під час зустрічі присутні говорили про Україну, світ та військово-цивільні інновації.

«Ми живемо у досить складний час для України. Можемо сьогодні спілкуватися завдяки ЗСУ.  У той же час світ змінюється і в цій трансформації народжується багато цікавого, нового, невизначеного, лякаючого. Італія заборонила ChatGPT, Європа готує набір санкцій проти ChatGPT. І в той же момент ми бачимо шалений розвиток військово-технічного потенціалу України. Я є інвестором військово-технологічного стартапу “Аеродрон”, який займається безпілотною авіацією. В цьому світі відбувається цікава трансформація. Цивільне переміщується у військове, військове – у цивільне. Щоправда і раніше так було. ми просто за цим не спостерігали. Ви будете дуже здивовані, що стільки військових технологій нині є у суспільстві. Те, що я вбачаю, і те, що я вважаю цікавим: технологічний розвиток буде збільшуватися і розвиватися».

Координаторка «Європейських студій Олена Сас погодилася зі спостереженням Дмитра Шимківа, що Україна дуже різна, і в різних регіонах навіть підходи ведення бізнесу різняться,

«Тому наша сила у волі і визнанні різноманітності. Ми єдині, але при тому поважаємо наші розбіжності в межах нашої країни.. Загалом ця зустріч була з ентузіазмом сприйнята. Дмитро з радістю спілкується з молоддю, оскільки він різнобічна людина і цікавиться надзвичайно різними речами. Свою місію він бачить в тому, щоби говорити з молоддю на такі теми. І ми дуже за це вдячні. За відгуками молодим людям дуже зайшла ця зустріч, вона дала поштовх для їхніх роздумів. Вони цікавилися багатьма темами, які були підняті, зокрема кібербезпекою, якою до речі, він теж займається, розробками та інноваціями і вони просила порад, що почитати».

Захід здійснюється в рамках проєкту Програми «MATRA»/«Ключові засади ефективного шляху України до ЄС: моніторинг, співпраця, освіта».

Додаткова інформація:

Європейські студії АНТС – це унікальний підхід до просвіти перспективної української молоді, занурення слухачів до теорії та практики європейської інтеграції.

Він полягає в поєднанні лекцій провідних європейських та українських експертів, інтелектуалів та практиків, записаних у квартирі Богдана Гаврилишина, з яких формується дистанційний навчальний курс на відкритій освітній платформі, та подальших живих зустрічей найбільш успішних студентів в очному форматі з лекторами. 

Цінність цього поєднання в поглибленому та етапному розумінні слухачами специфіки роботи європейських інституцій, їх  ефективності, їх зв’язків з національними системами управління, бюджетними та фіскальними процедурами ЄС, а також діяльності різних ринків, інноваційних екосистем, останніх розробок у сферах оборони та безпеки тощо.

Важливою складовою навчання є також ознайомчі візити студентів до Європи та стажування, а також можлива подальша робота в українських центральних органах влади, та аналітичних центрах України на виконання нашою країною ефективного євроінтеграційного поступу. 

Європейські студії  є частиною більш масштабного задуму ГО Мережа захисту національних інтересів “АНТС” з формування та плекання нової державницької еліти, мережі фахівців нового покоління, що працюватимуть на благо України, будучи частиною державних та громадянських інституцій.

Поділитись в соцмережах