Спроби обмежити засоби платежів порушують засади ринкової економіки – Несходовський

В Україні планують запровадити податкову реформу, в рамках якої пропонується, наприклад, продавати автомобільне пальне та інші підакцизні товари лише безготівковим розрахунком.

Та керівник аналітичного напряму мережі «АНТС» Ілля Несходовський у коментарі виданню «Апостроф» наголосив, що спроби обмежити засоби платежів порушують засади ринкової економіки.

«Ця ідея є недієздатною, – зауважив Ілля Несходовський. – Держава емітує гроші, зокрема готівкові, як законний засіб платежу, і вона не може вказувати підприємствам, яким чином їм здійснювати господарську діяльність, і в якій формі приймати оплату за товар».

На думку експерта, спроба впровадити повністю безготівкову оплату за підакцизні товари стане не лише обмеженням свободи підприємництва, гарантованої законами України, але й засобом дискримінації частини громадян. Адже це означатиме, що людина, яка має на руках готівку, має менше прав щодо придбання потрібних їй товарів, ніж та, яка розраховується карткою.

«До того ж, це стане офіційним визнанням того, що готівкова гривня не є повноцінним засобом платежу і має обмежену купівельну спроможність», – додав Несходовський.

До того ж держава сьогодні немає достатньо дієвих інструментів для того, щоб забезпечити впровадження заборони на готівкові платежі. Відтак спроба обмежити застосування готівки, скоріше за все, виявиться невдалою.

Повну версію матеріалу читайте за посиланнями

Поділитись в соцмережах