Погляд з боку та нові знання допоможуть українським громадам у відновленні

Погляд з боку та нові знання допоможуть українським громадам відновлюючи будувати краще.

На цьому наголосила Олександра Ткаченко, координаторка проекту  Ukrainian Netherlands Urban Network під час онлайн-вебінару «Відновлення міст, зруйнованих війною: досвід, виклики та можливості».

«Щоб відбудовувати місто не таким, яким воно було, а зробити кращим, українським фахівцям потрібен, як кажуть, «ковток свіжого повітря» і знань від закордонних колег. Це допоможе подивитися на наші міста з іншого боку», – каже Олександра Ткаченко.

Україна, як і європейські країни має досвід відбудови після Другої світової війни.

«У чому різниця? У підходах. В Україні, яка була тоді часткою СРСР, діяв закон боротьби із надмірностями в архітектурі й всі процеси стали просто мінімізацією технічних та інженерних рішень, в той час як в Європі був поступ до більш критичного аналізу, пошуку більш вдалих і часто нестандартних рішень. Це вплинуло на розвиток архітектури і там, тому міста виглядають зовсім по-іншому».

В організації почали мапувати всіх партнерів, які можуть допомогти у відбудові.

«Конценрувалися на Нідерландах, оскільки ми там. Україна зараз може взяти найкраще від кожного з міжнародних партнерів, – каже вона. –  Україна має багато фахових спеціалістів, але в Нідерландах більше аналітиків, візіонерів, спеціалістів із транспортних систем, архітектури громадських споруд та соціального житла».

Експертка зазначила, що соціальні програми економічно ефективні – Північна Європа, а от Південна Європа – громадські простори. Є чому повчитися і в країн Глобального Півдня, які мають цікаві ідеї та технології щодо відновлення після катаклізмів. Адже саме там є дешеві та гнучкі рішення, що нам можуть підходити більше, за європейські.

Про проєкт:
Проєкт Мережі захисту національних інтересів АНТС «Відновлюємо Україну разом» реалізується за підтримки Європейського Союзу і має на меті налагодження ефективних процесів взаємодії між усіма ключовими агентами Відновлення України: органами державної та місцевої влади, міжнародними донорами та партнерами, експертними та професійними спільнотами, представниками громадянського суспільства.

 

Поділитись в соцмережах