#MakeRussiaPay: чому Захід може конфіскувати російські заморожені активи на користь України. Аналітика 

Аналітична записка щодо конфіскації 300 мільярдів доларів США Центрального банку росії, які були заморожені у західних країнах в перші дні повномасштабного вторгнення, була підготовлена в рамках адвокаційної кампанії #MakeRussiaPay, яка реалізується Центром перемоги, Мережею захисту національних інтересів ANTS та Центром протидії корупції. У документі спростовано головні аргументи противників повної конфіскації російських заморожених активів на користь України. 

Незважаючи на понад півтора роки повномасштабної російської агресії проти України, західні політики досі обережні стосовно конфіскації російських активів. Їхні аргументи в основному зводяться до правових, економічних та політичних застережень. Серед них, зокрема, те, що активи центрального банку росії захищає суверенний імунітет, конфіскація зруйнує західні фінансові системи, або довіра третіх країн до Заходу впаде ще більше.

Автори аналітичної записки аргументовано відповіли на запитання, чому конфіскація активів російського Центробанку є політично необхідною та законною згідно міжнародного права. Документ ґрунтується на колективних висновках відомих експертів, таких як Ларрі Саммерс і Роберт Зеллік, Лоренс Трайб, Філіп Зеліков, Юлія Зіскіна та ін., викладених у їхніх дослідженнях і звітах. Блок економічних аргументів підготували аналітики Центру економічної стратегії

 “За всі 20 місяців повномасштабної війни, кожного разу, піднімаючи питання конфіскації 300 мільярдів доларів російського центробанку, ми чули від західних партнерів що це неможливо. Наша аналітична записка зібрала спростування всіх цих аргументів разом. Досить обговорювати “чому ні”, пора зосередитися на тому як провести повну конфіскацію якнайшвидше задля підтримки української оборони та відновлення, і відшкодування збитків російської агресії. Росія має нарешті почати платити за скоєне”, коментує Олена Галушка, співзасновниця Центру перемоги та співавторка аналітичної записки.

“Закликаємо як українських активістів, так і громадянське суспільство з інших країн долучатися до кампанії щодо конфіскації російських активів. Гроші країни-терориста мусять працювати на Україну. Це буде справедливим кроком і щодо українців, які несуть втрати, так і щодо жителів Західних країн, які всі ці півтора роки допомагають протистояти російській агресії. Конфіскація активів під час війни, як і репарації після перемоги, – це частина стратегії перемоги і деімперіалізації російської федерації, шлях до сталого миру”, додає Ганна Гопко, депутатка Верховної Ради VIII скликання, яка очолює Мережу захисту національних інтересів ANTS.

Нагадаємо, що задокументовано щонайменше 411 мільярдів доларів збитків за перший рік повномасштабного вторгнення станом на березень 2023 року, які росія завдала Україні. Також нещодавно український уряд та ООН підрахували, що 14 мільярдів доларів збитків спричинили росіяни тим, що знищили Каховську дамбу у червні цього року. Щодня шкода від російської агресії зростає, тому Україні та партнерам варто потурбуватися про довгострокове фінансування українського захисту від агресора. 

Ознайомитися зі звітом можна за посиланням

 

https://ukrainianvictory.org/wp-content/uploads/ICUV_Confiscation_2-Legal.pdf

https://ukrainianvictory.org/wp-content/uploads/ICUV_Confiscation_2-Economic.pdf

Поділитись в соцмережах