“Українська МРІЯ” – зі згарищ в лідери вільного світу

Україна після перемоги. Зараз громадяни бачать руїни і зруйновані життя. Але виграти війну – це марафон і після перемоги почнеться тривала робота із відбудови життя. 

Українські міста після перемоги – це інновації, це комфорт і гармонія із природою. Це високотехнологічні заводи. Це мільйони українців (не лише біженців, але і ті, хто виїхав давно чи працює у Кремнієвій долині), які повертаються до рідної країни із особливою місією –  стати архітекторами майбутнього, втіливши найсміливіші мрії. 

More…

Восьмий пакет: Євросоюз має всі важелі, щоб зробити ефект від санкцій максимально болючим для агресора

Черговий восьмий пакет санкцій проти росії вже почали обговорювати в Євросоюзі. Представники країн-членів ЄС працюють над новим пакетом, прийняти який можуть уже найближчим часом.

«Черговий санкційний пакет почали готувати одразу після сьомого. Як ми пам’ятаємо, багато українських партнерів і політиків були, м’яко кажучи, не задоволені жорсткістю тих мір, які були у сьомому та вимагали жорсткішої реакції від європейської спільноти. Наші колеги і друзі з Естонії взагалі вимагали, щоб восьмий пакет санкцій почали готувати ще у серпні цього року, коли стало зрозуміло, що росія не відмовляється від своїх планів і є спроби провести референдуми під дулом автомата на окупованих територіях, – підкреслила Марія Голуб, експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин між Україною та ЄС Мережі захисту національних інтересів «АНТС», представниця Міжнародного Центру Перемоги України. – Було звернення Верховної Ради до європейських партнерів, європейських держав, урядів і країн-членів ЄС з вимогою запровадити максимально жорсткі санкції і проти «Росатому», і відключити від SWIFT «Газпромбанк». Реакція євроспільноти на це була різною. Є країни, які вимагають максимально жорсткого реагування, є ті, які все ще дискутують як правильно запроваджувати санкції, щоб вони не мали руйнівного впливу на європейську економіку, що є вирішальним для деяких держав».

Експертка сподівається, що саме восьмий пакет санкцій буде дуже жорстким.

«І це буде максимально ефективна відповідь на дії країни-агресора. Дуже очікуємо, що у новому пакеті санкцій буде запроваджено регулювання ціни («price cap») хоча б на нафту, хоча цілком реально це зробити і щодо газу. Зараз із цього питання тривають дебати з країнами ЄС. Повернулися посли країн-членів до себе додому для консультацій зі своїми урядами й вже цього тижня Європейська Комісія має фіналізувати весь «пакет». Після цього ми його і побачимо», – каже вона.

Марія Голуб наголошує, що ЄС має серйозні важелі впливу, аби зробити ефект від санкцій максимально болючим для агресора.

«Тут важливо зазначити, що ЄС, попри розмови, що вони майже вичерпали свої політичні ресурси для запровадження жорстких обмежувальних заходів, все ще має серозні важелі впливу, аби зробити ефект від санкцій максимально болючим для агресора. Наприклад, жорсткою може бути реакція від ЄС з питань візових обмежень для росіян. Українська сторона вимагає відкликання турвіз та повної заборони на подорожі до Шенгенської зони для громадян рф. Також в багатьох банках країн Євросоюзу знаходяться заморожені активи росії, які треба активніше конфісковувати та передавати Україні. Вже найближчим часом побачимо, до чого приведуть дискусії зокрема і з цих питань».

Також, за словами учасниці «АНТС» саме Україна має допомогти ЄС позбутися залежності від рф.

«Коли говоримо про ефективну санкційну політику стосовно агресора, то маємо і самі пропонувати партнерам в ЄС готові рішення, які дозволять нам максимально замістити рф у експортних, логістичний та торговельних ланцюгах. Тобто треба говорити про те, що країна-агресор не просто вилучається звідусіль, а її у багатьох сферах Україна може замістити її абсолютно безболісно. Таким чином Європа позбувається російської залежності – і допомагає нам відновити нашу економіку», – каже вона.

Марія Голуб припускає, що фіналізація восьмого пакету санкцій буде протягом тижня.

«Вся інформація буде зрозумілою вже найближчим часом. І тут має бути змінена сама філософія запровадження санкційних пакетів. Бо може бути звісно і 9-й, і 10-й пакет санкцій, але бажано, аби євроспільнота дослухалася до підходу Естонії і працювала на випередження, тобто ще до того, як рф зробить черговий крок до ескалації», – завершила вона.

Інфляція в Україні до кінця року може сягнути 30%  — Несходовський

Зараз інфляція в Україні складає 22%, а за результатами року інфляція може скласти 30%.

Про це в етері Громадського радіо заявив керівник аналітичного напряму Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.

«Як на мене, інфляція 30% є завищеною, але ситуація полягає у тому, що деякі процеси в Україні заморожені й вони не впливають на інфляцію, зокрема, це питання ціни газу. Ціна газу на сьогодні зафіксована і в цьому є певні виклики», – каже Несходовський.

За його словами, поки невідомо як будуть далі діяти санкції щодо Росії по нафтопродуктах, а тут є багато ризиків.

«Зараз у нас 22 % інфляція, а за результатами року у нас буде 30%, бо інфляційні процеси відбуваються. Наприкінці року, я думаю, що близько 29-30% буде інфляція», – каже керівник аналітичного напряму Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

Переглянути пільги для підприємців, не запроваджувати нові податки – аналітик «АНТС» дав рекомендації на 2023 рік

Переглянути пільги для підприємців, не запроваджувати нові податки і збори та повернути стандартну ставку податку на додану вартість для палива – керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» проаналізував стан виконання держбюджету за І півріччя 2022 року і дав практичні рекомендації на 2023 рік.

More…

Кабмін схвалив проєкт бюджету на 2023 рік – половина грошей на оборону

Кабінет Міністрів схвалив проєкт державного бюджету на 2023 рік. Тепер його має затвердити Верховна Рада. Так, документ передбачає, що майже 50%, а це понад 1,1 трлн грн всього бюджету, буде направлено на оборону країни, що у 4 рази більше, ніж у 2022 році.

More…

Our mission - to subjectivize Ukraine as a leader of the region and a "soft" power, a trendsetter of democratic transformations in the post-Soviet space and in New Europe.