Молдова потребує міжнародної уваги і підтримки – Ганна Гопко

179 Views

Республіка Молдова потребує міжнародної уваги і підтримки. Нині вона підійшла до переломного моменту власної історії, подолавши який, ця країна перейде «Рубікон» свого цивілізаційного європейського вибору.

Нині вона підійшла до переломного моменту власної історії, подолавши який, ця країна перейде «Рубікон» свого цивілізаційного європейського вибору.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Розуміючи це, Москва наразі чинить шалений спротив і залучає максимум ресурсів та агентури для запобіганню європейській інтеграції Молдови.  Намагається дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію у РМ, спровокувати жорстке протистояння в усіх можливих площинах, у першу чергу, між Кишиневом і Тирасполем», – сказала вона.

Ганна Гопко наполягає на тому, що у цих умовах європейська спільнота, невід’ємною частиною якої є і Україна, має докласти максимум зусиль для підтримки:

  • територіальної цілісності і суверенітету Молдови (російські окупаційні війська мають бути виведені з Придністров’я);
  • енергетичної незалежності РМ (потрібно ліквідувати залежність від російського газу шляхом постачання з альтернативних джерел; націоналізація активів російських енергетичних компаній, як реакція на відмову РФ вивести свій окупаційний контингент);
  • очищення інформаційного простору Молдови від російського та проросійського пропагандистського контенту;
  • чіткого євроатлантичного курсу (відмова від хибної політики псевдонейтралітету, що веде до руйнації державності та сповзання у сферу впливу Москви), що має знайти своє відображення, зокрема, у модернізації та нарощуванні міці ЗС РМ.

No comments

Our mission - to subjectivize Ukraine as a leader of the region and a "soft" power, a trendsetter of democratic transformations in the post-Soviet space and in New Europe.