Вступ до ЄС підтримують 89% населення західних і центральних областей України – дослідження

185 Views

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 89% населення західних і центральних областей країни.

Такі дані соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» днями представили в Укрінформі.

Так, порівняно з першою половиною лютого 2022 року серед населення західних та центральних областей України на 16 відсоткових пунктів зросла підтримка вступу України до Європейського Союзу, досягнувши 89%.

«Коли українське суспільство демонструє таке зростання, я дуже сподіваюся, що Європейський Союз нарешті геополітично визначиться, і Україна вже не буде буферною зоною», – сказала під час онлайн прес-конференції очільниця Мережі захисту національних інтересів Ганна Гопко.

– Перебуваючи з візитами у  ключових геополітичних столицях я бачила оцей тектонічний зсув, від того, що на початку повномасштабного вторгнення ми чули багато неготовності допомагати Україні, бо не було віри, що ми здатні перемагати, до того, що ми побачили історичний Рамштайн. Сподіваюся, що ЄС, коли українське суспільство демонструє таке зростання теж визначається і Україна вже не буде сприйматися як буферна зона».

Вона додала, що нині важливо на міжнародному рівні донести: «Що таке українська перемога?». І що для українців – це повернення в територіальної цілісності в кордонах 1991 року.

«Ми (авт. – учасники платформи Український центр перемоги) також пояснюємо значення нашої перемоги для індо-тихоокеанського регіону, пояснюємо чому важлива наша перемога для протидії диктаторським режимам, чому це шанс у відновленні територіальної цілісності для Молдови і т.д.», – зазначила вона.

Детальніше про результати опитування можна дізнатися на dif.org.ua

No comments

Our mission - to subjectivize Ukraine as a leader of the region and a "soft" power, a trendsetter of democratic transformations in the post-Soviet space and in New Europe.