Експертна платформа проєкту “Restoring Ukraine together” закликає представників культури та креативних індустрій приєднатися до відкритого листа до КМУ щодо включення сектору до плану Українського Фонду (Ukraine Facility)

В червні 2023 року Європейська Комісія оприлюднила проект пропозиції Українського фонду (Ukraine Facility) – комплексного інструмента підтримки України на період 2024-2027 років. Впродовж липня-жовтня Урядом здійснюється підготовка змістовної частини (концепції, додатків з індикаторами). 

Представники сектору культури та креативних індустрій, зокрема і учасники експертної платформи проєкту “Restoring Ukraine together”, що фінансується Європейським Союзом, об’єдналися задля напрацювання пропозицій та індикаторів досягнення прогресу в секторі для включення його до плану. Була проведена стратегічна сесія та розроблений проєкт відповідного документа.

19 жовтня 2023 року відбулося «засідання секторальної робочої групи щодо розвитку сектору культури та креативних індустрій» – зустріч представників Мінекономіки, Міністерства культури та інформаційної політики України, секторів культури та креативних індустрій, а також експертів та представників громадянського суспільства щодо  плану УФ, на якій стало зрозумілим, що уряд не бачить культуру, мистецтво та креативні індустрії у плані Українського Фонду, а сама зустріч відбулася, очевидно, заради імітації залучення всіх зацікавлених осіб до обговорення.

У зв’язку з цим представники секторів культури та креативних індустрій, громадянського суспільства підготували звернення до Прем’єр-Міністра України з вимогою забезпечити інклюзивність, відкритість, прозорість та послідовність процесу підготовки проекту УФ та включення рекомендацій щодо підтримки культури та креативних індустрій через УФ, наданих МКІП та представниками сектору.

Ознайомитися із повним текстом звернення та залишити свій підпис можна за посиланням – збір підписів триватиме 25-27 жовтня  2023 року.

Проєкт “Restoring Ukraine together” реалізує Мережа захисту національних інтересів “ANTS” за фінансової підтримки Європейського Союзу

Ця публікація була профінансована Європейським Союзом. Її вміст є власною відповідальністю автора і не обов’язково відображає погляди  Європейського Союзу.

Поділитись в соцмережах