Комітет із закордонних справ Саейми Латвійської Республіки у своїй заяві визнав росію – державою, яка підтримує тероризм

135 Views

2 серпня Комітет із закордонних справ Саейми Латвійської Республіки у своїй заяві визнав насильство росії проти цивільного населення в Україні тероризмом, а росію – державою, яка підтримує тероризм.

Окрім того, у даній заяві міститься звернення до держав-однодумців визнати росію – державою, що підтримує тероризм.

Затвердження цієї заяви на засіданні Саейми планується на 11 серпня цього року.

«Щиро дякуємо Латвії за підтримку. Також, окрема вдячність Голові Комітету з закордонних справ Саейми Латвії Rihards Kols, – каже очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко. – Злочини, які вчиняє російська армія в Україні – це геноцид проти нашого народу. Численні військові злочини, вчинені рф в українських містах, таких як Буча, Бородянка, Ірпінь, Маріуполь, Краматорськ, Вінниця, а також теракт в Оленівці, де загинули українські військовополонені є проявами геноциду проти українського народу».

Вона наголосила: для України важливо, що Латвія започаткувала процес визнання росії державою-терористом. Проте важливо, аби вся євроспільнота була одноголосна у цьому питанні.

«Зараз, коли Чехія головує в Європейській раді ЄС,(прим. авт. – чеський сенат ще у травні визнав злочини рф геноцидом) дуже важливо, щоб вони винесли це рішення на рівні Європарламенту. Це означатиме зміцнення санкцій та економічного тиску. І найголовніше – це буде певне лідерство Європи. Потрібно аби вся євроспільнота рухалася одноголосно у цьому напрямку і була відповідна резолюція», – каже Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» також сподівається, що Конгрес США також ухвалять відповідну резолюцію.

«Ціль росії очевидна – знищення української нації. Тому ми сподіваємося, що Держсекретар США Блінкен нарешті ухвалить історичне рішення щодо визнання рф державою терористом. Бо це рішення дозволить зробити жорсткішими санкції. Також це буде відповідний меседж до того американського бізнесу, який досі не вийшов з росії, перестати спонсорувати тероризм. А ще таке рішення відкриє перспективу включення рф до «чорного списку» FATF. Тільки жорсткіші дії дозволять поставити агресора на місце».

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.