Учасники «АНТС» долучилися до встановлення козацького хреста на місці загибелі Ірини Цвіли та Дмитра Синюки

120 Views

Учасники Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Люсьєна та Сергій Шуми долучилися до встановлення козацького хреста на місці загибелі українських воїнів – Ірини Цвіли та її чоловіка Дмитра Синюки.

«Подружжя загинуло 25 лютого, під час оборони Києва від російських військ. У ту ніч, наш односелець та друг почув біля свого будинку звуки гучного вибуху. Коли вийшов – побачив палаючу машину, а в ній двоє загиблих. Він, аби зберегти тіла, поховав воїнів у лісі, поруч з авто. Пізніше, відповідні служби провели ексгумацію тіл й ідентифікували, встановили імена загиблих та перепоховали, – розповідає Люсьєна Шум. – Козацький хрест – ініціатива місцевих жителів, як увічнення пам’яті героїв, що обороняли наш край».

Ким буди Ірина Цвіла та Дмитро Синюка:

Ірина Цвіла народилась на Київщині. Після отримання педагогічної освіти працювала в Київській міжнародній школі «Меридіан». Учителька, громадська активістка, фотохудожниця, дизайнерка ландшафтів, спеціалізувалася на створенні трояндових садів і оранжерей. Учасниця Майдану. У 2014 році пішла доброволицею в батальйон «Січ». Тому, коли захищала Київщину від російської навали, вже мала бойовий досвід. Загинула 25 лютого 2022 року, відбиваючи танкову атаку.

На честь Ірини 6 травня 2022 року перейменували вулицю Олександра Блока у місті Бровари.

Дмитро Синюка в перші дні вирушив захищати Київ у складі групи “Золи”, винищувачів ворожих танків. Вони прикривали ПТРК “Стугни” на півночі від столиці. Дмитро був у перших рядах тих, хто відстоював ідеї Майдану у 2013-2014 роках. У 2014 в першій лаві пішов воювати на Луганщину з батальйоном «Айдар». Під час бойового завдання отримав травму хребта.

Останні кілька років займався яхтингом і допомагав іншим учасникам АТО відновити себе через цей вид спорту.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.