Чим більше і швидше ми отримаємо важкої артилерії, тим безпечнішим стане світ – Ганна Гопко

141 Views

Чим більше і швидше Україна отримає важкої артилерії, тим безпечнішим стане світ. Бо розруха, яка зупиниться на українській території, не піде далі.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко під час свого виступу на Міжнародній конференції з відновлення України, що проходить у швейцарському місті Лугано.

«Розумію, що зараз не час говорити про зброю, але чим швидше настане українська перемога, тим швидше ми почнемо нашу відбудову, – сказала вона. – Я вважаю, що успіх України геополітично важливий для всього світу. Тому що перемога України є потужним сигналом для авторитарного режиму в Індо-Тихоокеанському регіоні. Також перемога України є частиною вікна можливостей для Молдови, Грузії та Білорусі».

Вона підкреслила: зараз дуже важливо підготувати план реконструкції та відбудови тому, що це ще один потужний сигнал тоталітарному режиму.

«Напевно, ми не досягли успіху тому, що ми не змогли уникнути разом з урядом повномасштабної війни і разом з міжнародним співтовариством. Успіх був би, якби ми змогли запобігти повномасштабній війні, геноцидній війні у 21 столітті. Тому я вважаю, що зараз дуже важливо підготувати план реконструкції та відбудови тому як ще один потужний сигнал тоталітарному режиму, – сказала Ганна Гопко.

Основні тези з виступи Ганни Гопко:

Про роль громадянського суспільства.

Від березня, коли ми створили Міжнародний центр Української Перемоги, разом із Центром протидії корупції, АНТС, Опорою, щодня робимо великий внесок в українську перемогу, включаючи зброю, санкцій. Ми приєдналися, як частина національної команди, до урядових можливостей, і я дуже вдячна за це.

Про статус кандидата

Україна більше не розглядається як буферна зона. Сподіваюся, у майбутньому – член ЄС. Зараз наше головне завдання — стежити за виконанням заяв політичним керівництвом нашої країни. І хотілося б, щоб швидше було призначено керівника, особливо антикорупційного прокурора. Бо я вважаю це ключовим. Крім того, якщо говорити про довіру, то  мова йде і про мільярди чи навіть трильйони для відновлення нашої країни. Країна отримала статус кандидата, зараз суспільство робить великий внесок у реалізацію дорожньої карти і фактично в підготовку до наступних етапів і набуття членства в ЄС.

Про залучення мерів до плану відновлення:

План відновлення з успішною реформою децентралізації та залученням мерів є частиною нашої стратегії деімперіалізації російської федерації. Тому, що реформа децентралізації зі зруйнованою вертикаллю влади – це те, що ми бачимо в росії. Москва захоплює національні ресурси Татарстану, Якутії та ін. Для нас ключовими є реформи децентралізації та залучення мерів. І, звичайно, я хотіла би бачити в цьому залі мера Чернігова. Де міський голова Чернігова? Де міський голова Миколаєва? Дуже важливо бачити цих мерів. Якщо ми говоримо, то саме мери міст мають озвучити міжнародним організація і донорам  потреби,  які в них є. Мери мають бути присутні на таких важливих конференціях. Чому такі важливі візити мерів до різних міст Європи? Наприклад, Роттердам, який був зруйнований після Другої світової війни. Я думаю, що зараз чудові ідеї, як відбудувати Маріуполь, можуть надходити з Роттердама та інших міст. І я сподіваюся, що на наступній конференції з іноземними партнерами будуть присутні мери, які зорієнтують, куди рухатись далі. Я вважаю, що ми маємо дизбаланс між національною владою та місцевими громадами та зруйновану вертикаль влади. Те, що ми мали після Євромайдану, не має повернутись. Ми говоримо про відновлення на краще, а не на гірше.

Під час промови Ганна Гопко подякувала всім міжнародним партнерам, донорам і міжнародній спільноті за підтримку України.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.