Чим швидше Україна переможе, тим менше буде нових безпекових загроз

128 Views

Наше завдання сьогодні – переконувати, що чим швидше Україна переможе, тим менше буде нових безпекових викликів, ризиків та загроз.

Про це очільниця мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко  розповіла телефоном з Брюсселем, в ефірі «Громадського радіо».

«Тому що глобальний голод, від якого страждатимуть мільйони людей у світі, зокрема в країнах Північної Африки, Азії,  Близького Сходу – це наслідки війни. Нині потрібно розблокувати Чорне море. Я це питання підіймала на одній з панельних дискусій, дуже жорстко  зауваживши, що, як країни НАТО, які в чорноморському регіоні, дозволили росії диктувати умови, заблокувати порти і поставити весь світ під  загрозу  голоду? Мають бути  жорсткі, принципові кроки, щоб  очистити Чорне море, від російських деструктивних дій і дати можливість  не тільки експортувати зерно минулорічного врожаю, а вже і говорити про цьогорічний урожай»

Гопко підкреслила, що її виступ на форумі базувався на двох складових:

  1. Як закінчити війну?
  2. Відбудова України!

  «Я говорила не просто, як завершити війну, а як її завершити українською перемогою. А ще пояснювала Заходу як українці і українська влада бачать цю перемогу. Однозначно, це повернення до кордонів 1991 року», – сказала вона.

Щодо відбудови України:  вже зараз, здобуваючи перемогу на полі бою паралельно, місцеве самоврядування, міста готують своє бачення відновлення.

«І ця відбудова – це найкращі сучасні технології, можливості для інвесторів,. Тут і питання, які навіть зараз важливі, під час війни: що робити внутрішньо переміщеним особам: забезпечення їх житлом.  Також важлива підготовка до осінньо-зимового періоду. Нам важливо закрити небо, щоб росія, яка планує продовжити сирійську тактику – робити міста непридатними для проживання, руйнуючи критичну інфраструктуру постійними масованими атаками. 4-5 липня, представники Уряду презентують план відбудови України на  міжнародній конференції з підтримки реформ, що пройде у Швейцарії. Там вони розповідатимуть про ключові акценти та можливості для бізнесу. Ми  маємо показати, що чим швидше завершиться війна, тим швидше почнеться відбудова, тим більше життів буде врятовано», – підкреслила вона.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.