Основний пріоритет місцевого самоврядування – робота з людьми

145 Views

В умовах війни чимало проблем та викликів лягли на плечі українських громад. Потрібно було шукати шляхи вирішення з сотень нових, м’яко кажучи, нестандартних ситуацій.

Саме тому днями представники місцевого самоврядування зустрілися на онлайн-конференції  «Від громади до громади: взаємодопомога на рівні ОМС», щоб обговорити повчальний досвід громад, які отримують та надають допомогу під час війни. Також говорили про можливості співпраці з громадами Європи.

Учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Юлія Вусенко переконана: громадам вдалося і вони впоралися із своїми завданнями та продовжують професійно працювати на благо українців.

«Кожного дня все більше й більше викликів стоятиме перед нами, проте попри важкий період місцеве самоврядування взяло на себе відповідальність, не побоялося незалежно від того, в яких регіонах воно знаходилося: чи це були фронтові чи окуповані території. Ми були і психологами, і юристами,  і освітянами, але ключову задачу було виконано, бо дуже важливо, розуміючи всі стани, які вони пережили, зробити так, щоб люди відчували себе комфортно. Тому основний пріоритет місцевого самоврядування – робота з людьми», – зауважила вона.

Юлія Вусенко також розповіла про реалізацію ініціативи Ради Європи Конгресу місцевих та регіональних влад «City To City».

«Перемога України залежить і від об’єднаності та підтримки на рівні громад. Є багато договорів між громадами українських та європейських міст. Але є громади, які не мають партнерів. Станом на сьогодні представники громад можуть зареєструватися на ній та здобути партнерське місто або громаду для того, щоб отримати підтримку, допомогу. Щоб це робити якісно, треба відповідати високим стандартам, у першу чергу, це відкритість і прозорість. Закликаю долучитися до нашої платформи. Вона була розроблена німецькими партнерами. Хочу, щоб вона активно працювала, бо ми спроможні продемонструвати світу сьогодні, що попри війну можна залишатися професійними, командними державниками, які мають основний пріоритет — зберегти країну і зберегти людей в цій країні, це наше ключове завдання».

Відео обговорення тут:

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=973275820017443

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.