Репарації з росії: Україна повинна підрахувати все знищене, зруйноване та вкрадене

114 Views

Україна повинна детально зафіксувати та задокументувати всі збитки від війни, аби у майбутньому змусити державу-агресора виплатити репарації.

На цьому наголосила Наталія Веселова, членкиня Мережі захисту національних інтересів «АНТС», народна депутатка України VIII скликання, під час ефіру «War Speeches. Колапс російської дипломатії і міжнародна суб’єктність України».

«Я вважаю, що держава повинна підраховувати що ми втратили, що зруйновано, що відібрано, що вивезено в росію. Все повинно підсумовуватися і виставлятись, як рахунок російській федерації. Так ми можемо аргументувати нашим міжнародним партнерам, чому, наприклад, потрібно арештовувати активи російської федерації, російських олігархів, пов’язаних з владою, чому потрібно вже зараз здійснювати репарації. Чим більше таких коштів, які були вкрадені російською владою і російськими олігархами, буде заарештовано і передано Україні на відновлення, тим менше міжнародній спільноті доведеться витрачати фінансів на допомогу та відновлення України», – підкреслила вона.

Експерт зазначила: Україна повинна враховувати власні помилки, що були допущені протягом минулих 8 років, відколи триває війна.

«Ми свого часу пропустили момент, коли могли створити фонд, який би наповнювали наші міжнародні партнери, міжнародні організації на відновлення зруйнованих територій. Тоді це були прифронтові території Донецької та Луганської областей.  Ми мали розрахунки, коли підбивали підсумки роботи Міністерства реінтеграції. У тому числі було пораховано скільки втрачено можливостей, скільки не залучено донорських коштів для України. На той час сума складала 30 мільярдів доларів. Це те, що ми не залучили до української економіки. Зараз нам не можна втрачати таку можливість. Потрібно вже про це говорити та фіксувати всі втрати».

Розробляючи план відновлення, зруйнованих внаслідок воєнних дій, територій важливо говорити не лише про фінанси.

«Ще потрібно зважати на досвід. Що я маю на увазі? Зараз кожен наш співвітчизник, який перебуває закордоном та мріє про повернення в Україну. Набуває новий досвід. І коли українці повернуться додому, вони захочуть жити у містах європейського рівня, бо матимуть досвід комфортного проживання у громадах, надання медичних, комунальних послуг та ін. Ті громади, які приймають наших українців, можуть вже зараз встановлювати зв’язки з українськими, з аналогічними містами в Україні. І вже зараз передавати свій досвід», – сказала вона.

Повну версію події дивіться за посиланням: https://cutt.ly/BKcnFlP

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.