Сценарій затяжної війни? Ми зацікавлені швидше отримати зброю і відвойовувати території!

167 Views

Росію необхідно визнати державою-спонсором тероризму та внести у чорний список ФАТФ.

На цьому у прямому ефірі радіо НВ наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Вимагаємо визнати росію як державу-спонсором тероризму. Відверто вам скажу, ще з часу МH-17, коли росіяни збили літак і 298 пасажирів загинуло, була ця ідея. А після повномасштабного вторгнення ми поновили в нашій адвокації визнання росії державою-спонсором тероризму та визнання вагнерівців терористичною організацією. Варто зазначити, що ще в січні ЄС вжив обмежувальні дії проти них, санкції щодо членів родин щодо в’їзду, але не визначив їх терористичною організацією. Тому, що вони розуміли, що одразу виникає питання: «а хто їх спонсорує?». А їх спонсорує російська федерація. Тому не було політичної волі», – сказала вона. – Поки що політичної волі немає у Держдепі, щоб це зробити, попри те, що вже є звернення представників України від громадянського суспільства до органів державної влади».

Ганна Гопко каже, що під час останнього візиту до Вашингтону говорили про обмежуючі заходи для російських олігархів, представників тоталітарного режиму, що здійснюють геноцидну війну в Україні.

«Американці в Держдепі, як я розумію, не хочуть визначати росію державою-спонсором тероризму, щоб не перекрити будь-які можливості для подальшого проведення перемовин. Зважаючи на те, що це можуть розглядати інші держави, зокрема з Близького Сходу на противагу росії. Тому вони мають застереження щодо цього рішення і натомість пропонують інші підходи. Але стукайтесь і вам відчинять. Ми бачимо офіційну позицію Ненсі Пелосі. Це був би такий важливий історичний крок, щоб це рішення ухвалити».

Важливо також визнати або занести російську федерацію в чорний список ФАТФ.

«Щоб на цьому економічному рівні, можна сказати, другому фронті робити все, що в росії не було можливості в бюджеті купувати зброю. Тому, що 100 мільярдів від продажу енергоносіїв – це все, що треба знати про ефективність політики санкцій».

Які ще питання обговорювалися?

Ядерний шантаж

Наше завдання було пояснити, що погрози використати ядерну зброю – це шантаж. Якщо це собі дозволяє росія, як ядерна держава, то і що заважає Китаю, як ядерній державі, в Індо-Тихоокеанському регіоні здійснити якісь агресивні дії щодо Тайваню і потім всіх шантажувати?

І, якщо зараз не буде захисту України, то фактично американці «вистрілюють самі собі ногу». Тому, що як далі тоді апелювати до країн, які хочуть і працюють над створенням ядерного потенціалу? І як зупинити цей шантаж, коли вже є інші держави з ядерним статусом?

Збройне питання

Затягування зі зброєю чи її недостатня кількість. Хоча ми маємо бути вдячні за те, що є, бо це нам дозволило усі116 днів і 9 років тримати оборону. Але! Якщо з’явиться якийсь тригер і почнуться процесу хаосу, кровопролиття на території російської федерації? І поки ми не допоможемо США, ЄС, іншим партнерам виробляти серйозну стратегію щодо росії з різними сценаріями, які включають і сценарії того, що відбулося з радянським союзом. Одне з наших завдань, воюючи на фронті і відвойовуючи окуповані території докладати зусиль до повного відновлення територіальної цілісності і суверенітету, пропонувати свій вже внесок на перспективу: яка буде роль України в зміні майбутнього держави-агресора. Як казав секретар очільника Пентагону: «Ми маємо зробити все, щоб в росії, ворогу, ну було більше ніколи можливості нападати на суверенну державу».

Глобальна продовольча криза

Насувається продовольча криза, через блокаду Чорного моря російською федерацією. При цьому російські і китайські медіа, які поширюють свою пропаганду звинувачують Україну в створенні того, що мільйони людей в країнах Північної Африки, Азії, Близького Сходу будуть страждати від голоду. Тому нам треба проводити інформаційні кампанії, бо це питання політичної підтримки А забезпечення світу продовольством і блокади – це питання вже глобального характеру.

Постійна увага світі  до «українського питання»

У цьому марафоні, коли знижується увага до України, дуже важливо вести розмову. Бо якщо буде сценарій затяжної війни, нам потрібно буде далі мати фінансову підтримку для бюджету, щоб покрити всі видатки. А ще варто вже думати про зиму і вирішувати всі ці питання зараз.

Коаліція переможців

Бути в ній – дуже правильно. І коаліція переможців далі має визначати долю того, хто програє. І тут питання так само до України. Ми скрізь говоримо, що 95% українців не сумніваються в нашій перемозі тому влада, експертне середовище вже має говорити з тією коаліцією переможців. А як ми будемо далі? Те, що було з нацистською Німеччиною, коли вони пройшли трибунал, виплатили репарації. Тому зараз одне з питань було в Вашингтоні, що робити з замороженими активами, як, щоб вони стали конфіскованими і потім прийшли до України, можливо, навіть зараз. Нам дуже потрібні гроші.

Бізнес гідності

Потрібно вже зараз думати як відбудовувати ті міста, поки немає повної перемоги. Нам потрібно залучати американський, європейський бізнес. Потрібно, щоб бізнес відчував, що вони  боряться з рашизмом і за демократію. Що це бізнес гідності, а не просто «all about money»! Їм треба дати можливість  відчути цей привілей: бути авторитетними в бізнесі, який долає ворога.

Відвойовувати території та грати на випередження

Українці зацікавлені швидше отримувати необхідну зброю, відвойовувати в 2 фазі війни всі території, повертати контроль над Запорізькою АЕС, розблоковувати Чорне море.  Бо чорноморська безпека – це питання не лише про деблокаду експорту зерна. А що робити із урожаєм 2022 року? І коли росія буде восени, ви побачите, вона буде прицільна по наших держрезервах, щоб повторити сценарій Голодомору, а також будуть бити по тепло-, по всім об’єктам критичної інфраструктури напередодні похолодань. Ми маємо усі дії прогнозувати і грати на випередження.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.