Україні потрібна зброя: це питання 100-500 людських життів щодня

140 Views

Отримати більше наступальної зброї та статус кандидата ЄС для України – мета чергової поїздки українських активістів до Брюсселю.

«Адвокація національних інтересів України продовжується 24/7. Наше завдання їздити постійно у ключові столиці, проводити зустрічі, організовувати суспільний тиск через акції, доводити, що зброя нам реально потрібна була ще на позавчора, адже це питання 100-500, а, можливо, і більше людських життів щодня. Гинуть найдорожчі, найкращі українські захисники, в тому числі задля того, щоб жахіття війни не перетнули кордони України, — зазначила голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко в ефірі «Радіо Свобода». https://cutt.ly/sJZ2q5E

— Повномасштабне вторгнення в рамках дев’ятирічної агресії — це тригер того, що є потреба глобальної трансформації, що багато тих партнерів, які прикривалися цінностями вже давно їх зрадили».

Вона наголосила: українці сьогодні – нація зі щитом.

«Швеція хоче стати членом НАТО. Це рішення стало пришвидшене, бо вони переживають через свою безпеку. По суті зараз українці — нація зі щитом, яка допомагає Швеції та Фінляндії стати членами альянсу. Та ми хочемо бачити готовність від них підтримати статус кандидата для України», — сказала Гопко.

Очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» говорила також про позицію Німеччини стосовно України.

«З одного боку ми чуємо, що вона дає зброю Україні, а з іншого — обіцянки залишаються обіцянками. Таке враження, що країна хоче «сидіти на кількох стільцях» одночасно, — зауважила вона. — Під час зустрічей у Берліні відверто звучали фрази про те, “що  ми хочемо допомогти Україні виграти, але допомогти росії не програти”… Я ніколи не бачила наполовину вагітних жінок. Не можна жити з таким підходом — служити Господу та Мамоні одночасно. Німці нам ще 2 тижні тому казали, що передадуть зброю у середині липня. Я брала свій телефон і показувала фото поранених солдат. Ми їм пояснювали, що для людей в Бучі, Маріуполі їх зброя уже не потрібна, а для тих, хто сьогодні знаходиться в окупації на Херсонщині затягування постачання зброї означає — приректи людей на щоденні воєнні злочини, зґвалтування, тортури. Ми мали жорсткі дебати у німецькому МЗС, де нам відверто сказали, що треба зробити так, щоб Україна забула про Крим. А хіба там не живуть українські громадяни, хіба росія не здійснює там щодня репресії і не вбиває людей? Невже для Німеччини цінності завершуються там, де треба домовитися із державою-агресором?! Розмови у Німеччині були дуже важкими.»

Вона підкреслила, що десятки років російської пропаганди зробили свою справу — Німеччина досі не відчуває своєї відповідальності перед Україною за Другу світову війну,  там немає пам’ятника українським солдатам, а українці внесли найбільший внесок у боротьбу ціною своїх життів, понад 8 млн, щоб перемогти нацизм.

 «Зараз, замість того, щоб покаятися перед українцями та допомогти нам перемогти агресора, німці думають над тим, як разом з Макроном та італійцями за рахунок України повернутися до того, щоб мати доступ до дешевих енергоносіїв, бо їх плани керувати Європою не змінилися.»

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.