Надати Україні статус кандидата та збільшити постачання зброї – ЄНП ухвалила резолюцію на підтримку України

286 Views

Конгрес Європейської Народної Партії на засіданні, яке пройшло у Роттердамі 31 травня та 1 червня, ухвалив потужну резолюцію на підтримку України.

Важливо, що у декларації із назвою «Єдині у солідарності з Україною: захист європейських цінностей від війни Путіна», визнають часткову відповідальність ЄС і Заходу за війну в Україні, яку розпочала росія, бо відчула свою безкарність.

П’ять ключових пунктів резолюції:

  • запровадження ембарго на імпорт нафти, газу та ядерного палива з Росії до припинення агресії проти України та відновлення територіальної цілісності;
  • Надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу, вже у червні 2022 року;
  • Заклик збільшити придбання та постачання зброї в Україну в рамках Європейського фонду миру за погодженням із НАТО;
  • ЄНП закликає розслідувати і покарати винних за страшні воєнні злочини, злочини агресії та звірств проти України, які мають системний характер з ознаками геноциду. Делегати пропонують сформувати «список Бучі», щоб занести до нього всіх винних у воєнних злочинах в Україні.
  • Розробка «Плану Маршалла 2.0» для післявоєнної відбудови України.

«Важливо, що на черговому засіданні прозвучав заклик, що європейські лідери фактично починають сприймати війну росії проти України, як війну всього демократичного світу з авторитарним режимом путіна. І вже формується розуміння, що всі разом мають допомогти Україні виграти її, – підкреслила експертка Мережі захисту національних інтересів «АНТС», учасниця конгресу  ЄНП Марія Голуб. – Ще кілька місяців тому цього розуміння не було. Це дає шанс на посилення військової, фінансової, економічної підтримки і ще більшої залученості ЄС, у  тому числі і в питанні післявоєнного відновлення України».

Вона наголосила: заклик надати Україні статус кандидата на черговому засіданні Європейської ради – ще один чіткий політичний сигнал, що євроінтеграційний шлях України є незворотнім і його підтримують в ЄС.

«Також у резолюції дуже чітко прозвучав заклик до окремих держав, членів ЄС, переглянути свою політику стосовно рф, і чітко зафіксовано, що деякі країни мають визнати помилки, які вчинили та переосмислити відношення до стратегічного бачення ролі України у новій геополітичній реальності. Резолюція визнає часткову відповідальність за ситуацію в Україні і закликає до чітких скоординованих дій, щоб ця війна була виграна нами і в майбутньому  подібні акти агресії у всьому світі стали неможливими», – сказала Марія Голуб.

Експертка додала, що у питанні відновлення України пропонують зробити акцент на швидку і масштабну інтеграцію економіки України у єдиний ринок ЄС.

Посилання на документ https://rotterdam2022.epp.eu/documentation

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.