Українські ОГС закликають країни-члени ЄС негайно надати Україні статус кандидата в ЄС на знак визнання спільних досягнень реформ

384 Views

Українські організації громадянського суспільства закликають країни-члени Європейського Союзу надати Україні статус кандидата в ЄС у червні без будь-яких затримок, умов та можливих переформувань.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на поталі Центру протидії корупції.

«Це буде вирішальним визнанням постійних досягнень України в реформуванні, схвалених ЄС, а також потужним жестом підтримки народу України, який зараз захищає свободу та демократію на передовій. Це особливо важливо, враховуючи, що вступ України до ЄС підтримують 91% українців і 66% громадян країн ЄС», – йдеться у документі.

Амбітний порядок денний реформ в Україні був розпочатий у 2014 році після того, як українці під прапорами ЄС вийшли на протести проти відмови колишнього проросійського уряду підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

«Відтоді десятки тисяч українців віддали свої життя за захист цивілізаційного вибору України спочатку на Майдані, потім під час російської війни на Донбасі, а тепер під час широкомасштабного вторгнення, – підкреслюється у документі.

У межах імплементації Угоди про асоціацію з ЄС Україні вдалося досягти значного прогресу у впровадженні рамкових та галузевих реформ, а саме у сферах децентралізації, державного управління, енергетики, цифрових технологій, митних питань, довкілля, управління державними фінансами тощо.

«Визнаючи, що необхідні додаткові зусилля для продовження фундаментальних реформ, ми наголошуємо, що саме статус кандидата на членство в ЄС та подальший процес переговорів про вступ будуть найефективнішою основою для подальшого просування реформ, надаючи українському громадянському суспільству реальні адвокаційні важелі», – йдеться в заяві.

У документі наголошується: рішення про статус кандидата України має ґрунтуватися виключно на оцінці прогресу на двосторонньому шляху ЄС-Україна і не може бути обумовлено процесом вступу інших країн.

«Заради майбутніх реформ в Україні, а також на підтримку наших спільних зусиль, спрямованих на досягнення перемоги, миру, стабільності та процвітання всьому регіону, ми закликаємо ЄС офіційно визнати Україну кандидатом».

Signatories:

International Center for Ukrainian Victory

Anti-corruption Action Center

Transparency International Ukraine

DEJURE Foundation

All-Ukranian Association “Automaidan”

Kharkiv Anticorruption Center

Center for Policy and Legal Reform

Bihus.Info

Anti-Corruption Headquarters

StateWatch

NAKO – the Independent Anti-Corruption Commission

ANTS Network

New Europe Center

Europe Without Barriers

International Renaissance Foundation

Ukrainian Center for European Policy

Institute of Social and Economic Transformation

Center for Civil Liberties

Centre for Global Studies Strategy XXI

Civil Network OPORA

ICO Environment – People – Law

Centre for Economic Strategy

Institute of legislative ideas

CHESNO Movement

Center for Social and Economic Research – CASE Ukraine

Election Council UA

DIXI Group
Association Energy Efficient Cities of Ukraine
pro.mova

Center of Social Transformations

School for Policy Analysis NaUKMA

Agency for Legislative Initiatives

Ukrainian School of Political Studies

National Association of Cinematographers of Ukraine

Human Rights Center ZMINA

Save Dnipro / SaveEcoBot

Civil Control Platform

Повний текст заяви за цим посиланням https://cutt.ly/eHNCD4J

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.