«АНТС» підтримує заклик медіаспільноти відсторонити від участі в нацмарафонах проросійських ведучих

223 Views

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» підтримує заклик українських журналістів та правозахисних організацій відсторонити від участі в національних телемарафонах ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду.

«З початком повномасштабного наступу Російської Федерації державні, суспільні та приватні телеканали України змогли обʼєднатись, аби протистояти ворогу на інформаційному фронті. Єдині новини стали новим і унікальним досвідом, коли в час війни медіа не піддані жорсткій цензурі, а продовжують поширювати важливу для суспільства інформацію від ходу бойових дій до людських трагедій і перемог. Втім, у національних марафонах, включаючи іномовний канал FreeДом та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”, беруть участь телеведучі, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики. Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо», – йдеться у зверненні.

 Йдеться перш за все про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову та Назара Довгого, Володимира Полуєва,  Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

«На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція. Розраховуємо на швидку реакцію представників української влади, в першу чергу Президента України Володимира Зеленського та Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, аби вберегти Україну від повторення історії в майбутньому», – підкреслюють автори звернення.

Голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко наголошує:

«Ми зараз маємо повне моральне право вимагати, щоб ці особи зникли взагалі з усіх ефірів, бо вони «перевзулися» швидко. Очищення від п’ятої колони дуже важливе, бо вона є частиною гібридною війни кремля, яка готувала ґрунт для його вторгнення. Ці люди мають нести кримінальну відповідальність. І я сподіваюся, що колись вони понесуть цю пряму відповідальність і не відмиються».

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.