Через військову агресію росії вже постраждали об’єкти культурної спадщини у восьми регіонах

193 Views

Щонайменше 98 українських культурних і релігійних об’єктів були пошкоджені або знищені від початку вторгнення росії в Україну.

Внаслідок обстрілів постраждали об’єкти спадщини у восьми регіонах країни – від об’єктів раннього середньовіччя, до тих, що вважаються пам’ятками ранньої радянської архітектури.

На цьому наголосили громадські активісти під час зустрічі з директором Центру всесвітньої спадщини «ЮНЕСКО» Лазаре Елунду Ассомо.

«Війна не закінчилася і спрогнозувати кількість постраждалих об’єктів практично неможливо, каже голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.  В рамках зустрічі ми звернулися до організації  ЮНЕСКО з проханням по допомогу у відновленні культурної спадщини та запросили провести 45-ту сесію Комітету всесвітньої спадщини в Україні. А ще висловили вдячність організації за постійну підтримку України від початку війни».

Нагадаємо, що напад на будівлю культурної спадщини, що перебуває під захистом ЮНЕСКО «Блакитний щит», є порушенням міжнародного права і може вважатися військовим злочином.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.