У Вільнюсі обговорили План відновлення України

235 Views

200 парламентарів із 40 країн світу обговорювали на платформі United for Ukraine План відбудови України. Зустріч ініціював депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс.

Про це повідомила Голова правління Мережі захисту національних інтересів “АНТС” Ганна Гопко.

«Ще у 2017-2018 роках я та член правління організації Остап Єднак просували “План Маршалла” у ключових столицях світу, а сьогодні – презентували План відновлення країни», – зауважила вона. 

Отож, якою буде Україна після війни, ключові моменти:

 1. Україна — стратегічний партнер

Для плану відбудови України та відновлення інституцій важливо залучити більше країн з їх досвідом та інвестиціями у стратегічній галузі. Україна має бути не донором сировини, а стратегічним партнером. Перемога України є геополітично важливою для стабільності та протидії авторитаризму, протидії новим вчиненням воєнних злочинів та геноциду.

 • Збільшення інвестицій.

Мова йде не тільки про збільшення матеріальної допомоги. Ми говоримо про ширшу стратегію поширення демократії та відбудови нової інфраструктури.

 • Перемога над тоталітаризмом.

Саме Український план перемоги — перемога всього світу над тоталітарними режимами та їх наслідками: геноцидом.

 • Побудова гідного суспільства.

Питання відновлення України – це не просто відбудова будинків та доріг, це питання побудови гідного суспільства. Країна, у якій діти героїв, які  віддали життя за  батьківщину, будуть відчувати, що про них дбає держава, що вони отримають доступ до якісної освіти. Що країна, за яку боролися їх батьки, віддавши найцінніше – власне життя – це країна гідності, світовий лідер, який задає тренди сміливості “давати по зубах” диктаторам. Бо ніхто і ніколи не має більше бачити в історії ні геноцидів, ні варварства.

 • План відбудови це нова культура турботи про довкілля.
 • Перемога України – спільна робота світу!

У перемогу України мають “включитися” усі, адже мова йде про життя українців. Тотальна зброя, ембарго, навчання наших військових, гуманітарна допомога, майбутній трибунал — це все інструменти для майбутньої перемоги України.

 • Твінінгові програми — must have!

Співробітництво між органами влади держав – членів ЄС та України,  щоб передати максимум успішного досвіду між країнами – членами ЄС та їхніми українськими партнерами.

“Більшість думає, що план відновлення – інструмент вступу до ЄС, проте це не так. Ми маємо поставити значно глобальнішу ціль. Нас цікавить не лише членство ЄС, НАТО, прийняття реформ. Питання значно ширше. Ми хочемо бачити ширшу міжнародну спільноту у відбудові країни. Відбудова на основі цінностей: поваги до людини, збереження довкілля, інвестиції в військово-промислові комплекси, адже Україна – контриб’ютор і гарантер світової безпеки та продовольчої,” — наголосила Ганна Гопко.

Варто зазначити, що у зустрічі взяли участь:

 • Андрюс Кубілюс, депутат Європейського парламенту;
 • Віола фон Крамон, депутатка Європейського парламенту;
 • Дмитро Наталуха, Народний депутат України IX скликання, юрист, правозахисник, голова комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді України IX скликання; 
 • Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні; 
 • Юрій Городніченко, професор у Департаменті економіки Університету Каліфорнії Берклі, дослідником у NBER та головою Міжнародної академічної ради KSE.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.