Російські війська знову використали фосфорні бомби на Донеччині

321 Views

Окупанти продовжують  застосували на сході України заборонені фосфорні снаряди.

Про це повідомив волонтер, учасник Мережі захисту національних інтересів Петро Шот

«Заїжджали ми вже на крайню позицію в село поблизу Краматорська. Розвантажилися. Зустріч тривала десь 30  хвилин. Так, як це вже було пізно і, враховуючи комендантську годину, ми дуже поспішали, мали виїхати якнайшвидше з фронтової зони. Тільки вийшли з позиції, привели автомобіль у порядок і тут – з одної сторони, десь за кілометрів 5 від нас, побачили над землею у повітрі широкий стовп вогняного дощу, краплинки якого у повітрі полегенько опускалися на землю та спалахували один за одним. Ми, розуміючи, що зовсім недалеко від епіцентру, швидко почали втікати щоб не вдарив ворог у наш бік повторно», – каже він.

Військові росії фактично з початку війни використовують проти України заборонені фосфорні бомби. Повідомляли про такі факти на Донеччині, Луганщині, Київщині.

«рф звинувачувала Україну у використанні фосфорних бомб починаючи з 2014-2015 року, але ОБСЄ не підтвердило цю інформацію. А от застосування російськими військами цих бомб було підтверджене ще у 2015 році», – каже  учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Наталія Веселова. – Використання таких видів зброї військами ворога проти мирного населення є злочином проти людяності та порушенням Женевських конвенцій 1949 року. Ураження фосфорними бомбами викликає особливо тяжкі та болісні каліцтва, хімічні опіки і т.д. Зараз Україна має збирати ці докази, щоб надати їх у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. Це буде одним із доказів здійснення росією геноциду над українським народом».

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.