Донька полоненої росіянами Тайри виступила в Європейському парламенті

152 Views

27 квітня в Європейському парламенті виступила Анна-Софія Пузанова – донька волонтерки, парамедика Юлії «Тайри» Паєвської, яка нині перебуває в полоні росіян. Зустріч була присвячена українським полоненим та викраденим російською федерацією. 

Понад 500 цивільних жінок перебувають у полоні російських терористів. Про долю більшості з них не відомо. Серед них Тайра — наша подруга, всім відома українська волонтерка-парамедикиня Юлія «Тайра» Паєвська.

Донька Тайри Анна-Софія Пузанова виступила з промовою про свою матір та нагадала світу про усіх полонених. 

Мама вирішила не опускати руки й продовжувати виконувати свою роботу у важкі часи російської війни проти України. Моя мама не військова, вона цивільна особа, врятувала понад 500 людей і підготувала понад 1000 парамедиків. Її захоплення російськими окупаційними військами необхідно кваліфікувати як військовий злочин.

Я закликаю вас підтримати й поговорити з вашим урядом, щоби збільшити гуманітарну допомогу, сприяти у створенні гуманітарних коридорів. 

Будь ласка, боріться тут за свободу і за повернення всіх незаконно затриманих російською армією людей в Україну,” — розповідає Анна-Софія. 

Нагадаємо, що 16 березня, у Маріуполі, бойовики угруповання «ДНР» затримали Юлію Паєвську та її водія Сергія.  Перше підтвердження того, що Тайра потрапила в полон, з’явилося у сюжеті так званого «МВС» угруповання «ДНР». 

Згодом з’явився ще один сюжет російського телеканалу НТВ, у якому Паєвську звинувачували у зв’язках із батальйоном «Азов» та спробі втекти з Маріуполя під виглядом біженки із двома маленькими дітьми, чиї батьки загинули. Насправді Юлія Паєвська  рухалася в «зеленому коридорі», супроводжуючи дітей та жінок, вивозячи їх із Маріуполя до Запоріжжя.

Ми досі нічого не знаємо про місцеперебування нашої Тайри та її стан. Чоловік Юлії Паєвської, Вадим Пузанов, в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що росіяни не хочуть її ні на кого міняти, щоб надалі використовувати її з пропагандистською метою і для якоїсь провокації. Також він наголосив, Тайра має постійно приймати певні ліки, вона також хворіє на астму, кілька років тому їй замінили обидва тазостегнові суглоби. Навряд вона має всі необхідні умови для того, щоб її стан здоров’я підтримувався на належному рівні.

Ми закликаємо всю світову громадськість сприяти звільненню Юлії «Тайри» Паєвської з полону.

Тайра – не військовослужбовиця. Вона цивільна особа, відповідно підпадає під захист міжнародного гуманітарного права. Її захоплення російськими окупаційними військами – воєнний злочин.

ВИМАГАЄМО ЗВІЛЬНЕННЯ ВОЛОНТЕРІВ ЮЛІ ТА СЕРГІЯ.

Також вимагаємо звільнення 500 жінок, яких нині російські окупанти утримують у полоні.

Виступ у Європейському парламенті був організований спільними зусиллями Мережі захисту національних інтересів “АНТС”, UAction Network, U4U, European Endowment for Democracy, Ukrainian Civil Society Hub, International center for Ukrainian victory . 

Промова Анни-Софії Пузанової доступна за посиланням: 
https://cutt.ly/kGcUSx8 

Додамо, що 27.04.2022 в Брюсселі в Українському хабі відбудеться виставка з банерами для привернення уваги до полоненої Тайри і всіх українських жінок, які опинилися в полоні.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.