Потрібно напрацювати механізми інтеграції вимушено переміщених осіб в громадах – Юлія Вусенко

214 Views

Понад 10 мільйонів українців полишили свої домівки з початку російського вторгнення. Так, лише у перший місяць війни за кордон виїхали 3,6 млн людей, ще близько 6,5 млн полишили свої домівки і знайшли прихисток в межах України.

«До такої кількості переселенців не були готові ні місцеві громади, ні наші партнери за кордоном. Місцевому самоврядуванню довелося дуже швидко організовувати цей процес: поселення, харчування, медична, психологічна, гуманітарна, юридична допомога.  На зволікання часу не було», – сказала під час  VII Європейського Конгресу місцевого самоврядування учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», членкиня постійної делегації України у Раді Європи Юлія Вусенко.

Сьогодні постають все нові виклики та задачі. Адже потрібно напрацювати механізми інтеграції вимушено переміщених осіб в громадах, що їх прихистили:

 «Основне – де знайти людям місце для роботи, яким чином зберегти бізнес, як правильно спрогнозувати місця для побудови житла? Як забезпечити доступ до освіти? Яка роль уряду, бо місцеве самоврядування сьогодні не спроможне самостійно повністю вирішити усі ці питання. Це наші спільні виклики. І ми готові робити все, для перетворення їх у нові можливості своїх громад. Війна вчить нас бути сильними, гнучкими і не боятися», – підкреслила Юлія Вусенко.

Також  під час засідання Конгресу вона наголосила на тому, що Україні зараз потрібні європейські програми і швидкі гроші аби врятувати бізнес та підтримати вітчизняну економіку.

 «Нам треба запускати невеликі виробництва у громадах, де зможемо створити робочі місця та працевлаштувати переселенців. Саме Україна стримує навалу авторитарних орд на європейську цивілізацію та демократичні цінності сьогодні! Зараз ми, як ніколи, маємо бути єдині, бо потрібно не тільки перемогти, а й спільно відбудувати Україну!» – сказала вона учасникам конгресу.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.