Скасування проведення оцінки впливу на довкілля може призвести до зловживань

218 Views

Скасування проведення оцінки впливу на довкілля в післявоєнний відновлювальний період може призвести до зловживань з боку недоброчесного бізнесу, який встановлюватиме шкідливе для довкілля обладнання, використовуватиме застарілі брудні технології. Адже процедура ОВД наближала нас до стандартів ЄС.

Про це повідомили в пресцентрі Мережі захисту національних інтересів АНТС.

Надаємо, Верховна Рада України скасувала необхідність проведення оцінки впливу на довкілля для відновлювальних робіт після закінчення військових дій. Про це йдеться у законопроекті  №7144, який підтримали 345 народних депутатів.

«Проект закону розроблено з метою здійснення природоохоронних заходів, забезпечення прав суб’єктів господарювання у сфері користування надрами (крім нафти та газу), забезпечення обороноздатності держави та з метою врегулювання та спрощення проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та відновлювальний період після закінчення військових дій», – йдеться у пояснювальній записці до нього.

Документ регулює цільову мобілізацію для ліквідації наслідків воєнних дій у відновлювальний період. Строки та зміст заходів відбудовного періоду після закінчення воєнних дій вславлюватиме Кабмін.

Крім того, відтепер дозволи на використання надр (крім нафти на газу), для забезпечення обороноздатності держави, строком не більше одного року, видаватимуть військові адміністрації.

Також на період воєнного стану зупиняється дія норми закону «Про тваринний світ», що забороняє низку робіт у період розмноження диких тварин, з 1 квітня по 15 червня: роботи, пов’язані з підвищеним шумом, рубання лісів, меліоративний вилов біоресурсів.

Окрім того, тимчасово зупиняється дія ст. 9-10 Кодексу України про надра, що стосуються компетенцій органів місцевого самоврядування у сфері регулювання гірничих відносин.

«Прийняті зміни до законодавства хоч і зрозумілі за своєю логікою, але виникає багато питань щодо можливих зловживань, – повідомляють у пресцентрі Мережі захисту національних інтересів АНТС.

Також АНТС хотів би бачити прийняття євроінтеграційних законів в критично важливий час розгляду заявки на членство в ЄС України.

«В сфері захисту довкілля такими є законодавство щодо зменшення промислового забруднення, управління відходами, реформи екологічного контролю. Але реформ ми не бачимо, натомість бачимо зупинення євроінтеграційних інструментів захисту довкілля», – коментують в організації.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.