9-річний українець передав Генсеку НАТО звернення із закликом зупинити режим Путіна

146 Views

 9-річний Артем з України в Брюсселі передав Генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу і НАТО лист-звернення із закликом зробити все можливе, аби зупинити режим Путіна негайно!

Разом із ним політичні лідери, експерти та активісти з України та різних країн світу закликали уряди країн-членів НАТО захищати наші спільні цінності свободи, демократії, прав людини та верховенства права, які страждають від військової агресуї з боку Росії.

«Поки люди на всіх континентах є свідками жахливих страждань українського народу під варварським нападом Росії, уряди країн НАТО перебувають у той самий вирішальний момент в історії, який вимагає рішучих дій, щоб нарешті зупинити режим Володимира Путіна, – каже голова правління Мережі захисту національних інтересів “АНТС”  Ганна Гопко. – Ми просимо лідерів країн НАТО визнати три ключові моменти. По-перше, путінська Росія стала терористичною державою-поза законом, що загрожує миру у всьому світі. По-друге, Росія веде геноцидну війну проти України, щоб знищити Україну як незалежну націю. По-третє, головна мета Росії — побачити кінець міжнародного порядку, заснованого на правилах».

Активісти закликали країни НАТО прийняти свою історичну місію захисту майбутнього вільного світу та негайно вжити заходів.

У своєму звернені вони підкреслили, що всі повинні об’єднатися бо:

геноцидна війна Росії проти України має на меті знищити Україну як незалежну націю. Російські збройні сили знищують Україну за допомогою терористичної тактики, яка спричинила найбільшу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни. Російські збройні сили скоюють військові злочини та злочини проти людства:

● Російська армія націлена безпосередньо на цивільних. Лише за чотири короткі тижні Росія вбила та поранила тисячі мирних жителів, включаючи дітей та немовлят.

● Росія свідомо руйнує цивільну інфраструктуру, включно з критично важливою, і стирає цілі українські міста, селища та села, роблячи їх непридатними для проживання.

 ● Росія захопила дві українські АЕС і створила ризик регіональної екологічної катастрофи.

● Росія використовує ядерний шантаж проти України та світу.

 ● Росія проводить масові вигнання людей із захоплених нею міст, примусово переселяючи їх.

● Російські солдати за наказом вищого російського політичного та військового командування викрадають, катують та ґвалтують цивільне населення, з метою терору та залякування.

● Російські війська переслідують українців за національність, мову, релігію та політичні погляди.

● Російські війська займаються незаконним привласненням і пограбуванням приватної та громадської власності, зокрема будинків, підприємств, фабрик, культових споруд тощо.

● Російські війська свідомо руйнують продовольчі сховища, привласнюють тисячі тонн української пшениці та руйнують критично важливу інфраструктуру сільськогосподарської галузі, тим самим піддаючи мільйони людей ризику голоду в Україні та дефіциту продовольства в інших країнах.

 ● Російська війна вже перемістила понад 10 мільйонів людей, причому понад 3 мільйони шукали притулку закордоном.

● У розпал пандемії російська війна змусила мільйони людей опинитися в умовах підвищеного ризику зараження COVID, додаючи ще більше ризику для їхнього здоров’я та життя.

Активісти переконують: втручання НАТО в Україну було б абсолютно легітимним і законним, бо саме НАТО є єдиною дієвою силою, яка може припинити російську агресію.

«Це шанс для НАТО змінити себе у двадцять першому столітті. Чим довше Москві дозволять скидати бомби та використовувати точні ракети для знищення українських міст, тим більші масштаби та вартість руйнувань будуть на шляху залучення НАТО, – кажуть вони. – НАТО повинно запобігти гуманітарній катастрофі, яка матиме критичні наслідки далеко за межами України. Першою дією альянсу в Україні має бути встановлення забороненої для польотів зони над Україною, щоб захистити життя цивільного населення та критично важливу інфраструктуру, включаючи ядерну інфраструктуру України, від умисного або випадкового знищення російськими військами».

Також активісти  у своєму зверненні зазначили, що НАТО могло б розгорнути системи протиповітряної оборони та повітряні безпілотники для перехоплення російських ракет, націлених на цивільні населені пункти в небі над Україною.

«Ми закликаємо країни НАТО надати всю матеріальну, фінансову та військову допомогу уряду України, щоб допомогти йому захистити країну та перемогти агресора», – йдеться у зверненні.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.