ЦНАП також видаватиме довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

567 Views

Відтепер звертатися за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи можна не лише в органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення а і до ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через ДІЮ.

Про це повідомляє АНТС з посиланням на Урядовий портал.

Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Є дві основні зміни.

Перша – зафіксували в нормативному полі, що люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після введення воєнного стану 24 лютого 2022 року перемістились з регіонів, де ведуться активні бойові дії, перелік яких визначений Урядом. 

Друга – урядовці розширили канали для звернення за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутись до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.

«Чому це важливо? Бо дозволить оперативно зібрати інформацію про внутрішньо переміщених осіб в одному місці. А регіонам які приймають зрозуміти, на яку кількість  осіб збільшилася їх громада. До того ж треба враховувати потреби людей, щоб запропонувати по максимуму якісну підтримку, – пояснює експерт АНТС Наталія Веселова. –  За 8 років російської агресії система вже відпрацьована. Шкода, що уряду, аби внести зміни потрібно було цілих два тижні. В урядових колах довго вирішували: це абсолютно новий статус для постраждалих від війни, або ж це ті самі внутрішньо переміщені особи. Ці дискусії на щастя припинилися і тепер механізм буде налагоджений». 

За словами  експерта з початку російської агресії ще в 2014 році було зафіксовано 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Тоді до це були мешканці Донецької та Луганської областей, що постраждали від війни і змушені було покинути рідні домівки. Після ескалації вже у лютому 2024 року до цього списку входять 12 областей та Київ, а це мільйони українських сімей.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.