Звернення керівників переміщених ЗВО

351 Views

Мережа захисту національних інтересів “АНТС” підтримує звернення керівників переміщених закладів вищої освіти щодо недопущення визнання кваліфікацій та результатів навчання особами, які завершили здобуття освіти на тимчасово окупованих територіях України.

Закликаємо владу відмовитися від цього помилкового кроку, що може стати першим на шляху легалізації окупаційних адміністрацій!

Просимо освітян, журналістів, небайдужих громадян разом із нами підтримати звернення керівників та колективів переміщених вишів! Повний текст звернення читайте https://bit.ly/3GBDjdU

03.02.2022 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини ВЕРЕЩУК відбулося засідання робочої групи щодо розробки законопроєкту, спрямованого на запровадження механізму проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання особами, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (після 20 лютого 2014 року) (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 28 січня 2022 року № 23).

Вважаємо неприпустимим з правового та морального поглядів прийняття такого законопроєкту, який буде першим кроком до легалізації всіх установ, що незаконно діють на окупованих територіях, не маючи ліцензій на провадження освітньої діяльності та сертифікатів про акредитацію спеціальностей (освітніх програм), а також порушенням вітчизняного й міжнародного права в галузі освіти, зокрема Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Ліссабон, 11 квітня 1997 року).

Це помилкове рішення стане початком визнання, терористичних організацій «ЛНР» / «ДНР»; проникнення на територію України осіб-членів незаконних збройних формувань; наругою над пам’яттю близько 15 тисяч українських громадян, які загинули, відстоюючи суверенітет і незалежність України; зрадою науково-педагогічних працівників, співробітників і студентів переміщених закладів вищої освіти, які залишилися вірними Україні та показали всьому світу приклад мужності й героїзму в боротьбі з агресором, вихованні нового покоління українців на Сході України, захисту найвищих національних цінностей – свободи, незалежності, суверенітету, демократії, освіти й науки!

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.