3 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ МОЛОДІЖНА МОДЕЛЬ ПА НАТО В КИЄВІ

498 Views

ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС» за підтримки Центру документації та інформації НАТО нещодавно розпочала реалізацію проєкту «Модель молодіжної Парламентської Асамблеї НАТО», метою якого є познайомити молодь України з цією організацією, принципами її роботи та безпосередньо передати наявний у парламентарів і фахівців дипломатичного профілю досвід нинішнім студентам вищих навчальних закладів. Вже зараз залучити їх до зовнішньої політики, надавши необхідні знання та зв`язки, підготувати та інтегрувати в дипломатичні процеси, як майбутню еліту нації.

22 жовтня в редакції газети «День» відбулася презентація проєкту в результаті реалізації першого етапу якого було отримано 215 заявок від студентів вищих навчальних закладів. Частина з них візьмуть участь у проєкті за результатами відбору. Під час презентації відбулася розповідь про проєкт та його зміст, відібраних учасників, знайомство з майбутніми менторами та спікерами.

Оксана Юринець, Голова української делегації у ПА НАТО, 2018-2019 зауважила, що репрезентативно аплікантами представлена вся Україна, віком від 15 до 32 років. «Ми можемо виділити три регіони, які виявилися найбільш активними, з невеликою різницею це Київська, Львівська і Херсонська область, що для нас є вкрай важливим, тому що ми розуміємо, що цей регіон, ця область, має сьогодні певну небезпеку і ми розуміємо, що така активність молоді є вкрай важливою. Що цікаво, що це молодь яка навчається не тільки на міжнародних відносинах, так само це юристи, економісти. У нас багато медиків, представників технічних спеціальностей, правоохоронних органів».

Напередодні історичної сесії Парламентської Асамблеї НАТО, яка відбудеться в Україні в травні 2022 року, організатори проєкту мають на меті створення спільноти молодих лідерів, які зрозуміють, як діє ключовий демократичний механізм прийняття рішень НАТО в багатонаціональному середовищі, підвищення розуміння ПА НАТО, його комітетів, специфіки діяльності.

Єгор Чернєв, Народний депутат України та Голова української делегації у ПА НАТО, зазначив, що дуже важливими є такі ініціативи з точки зору інформування молоді про те, що таке НАТО і, відповідно, формування усвідомленої позиції основаної на знанні.

«Коли молодь має можливість робити таку річ на власному прикладі, це – класна історія, бо це не тільки контакти, а розуміння глобальне, яка архітектура таких от речей, які є обов`язковими в комунікаціях дипломатичних, парламентських, урядових, чого б це не стосувалося» – таку думку висловила Соломія Бобровська, народна депутатка України, секретар Комітету ВРУ у закордонних справах, заступник голови української делегації у ПА НАТО.

Фото – газета “День”

Ганно Гопко в підсумку описової частини брифінгу анонсувала початок навчання, його теоретичну частину, зазначивши, що неї будуть залучені найкращі спікери, чинні депутати та члени ПА НАТО, представники України в ПА НАТО. «Думаю, що під час нашої сесії молодь зможе знайти якісь аргументи, які допоможуть чинним політикам у вибудові їх парламентської адвокації. Це буде теж практичний внесок, окрім освоєння глобальних речей»

«Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО» є відповіддю одночасно на кілька гострих викликів сьогодення. З одного боку, ідея підтримки євроатлантичних прагнень в суспільстві зростає, проте, з іншого боку, НАТО, його парламентська асамблея, продовжує бути складною та незрозумілою структурою для більшості, що ускладнює дискусію відносно цього питання та сприяє поширенню міфів про Північноатлантичний Альянс, як про суто військову і навіть небезпечну для членства організацію. 

Важливою метою для авторів проєкту є залучення освіченої молоді до активного громадянського суспільства через теоретичну підготовку і шляхом практичного занурення у середовище, можливість багато обговорюваного «соціального ліфта». Участь у проєкті є нагодою познайомитися з парламентарями, представниками НАТО в Україні і світі, та напрацювати багато особистих контактів, відчути себе делегатом країни чи представником організації учасниці в ПА НАТО.

Вінета Кляйне, Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, зазначила:

«Центр інформації та документації НАТО відкрився у Києві у 1997 році з метою поліпшення інформованості про НАТО та взаєморозуміння між Україною та НАТО. Центр надає інформацію, сприяє проведенню досліджень, а також фінансує здійснення проєктів громадянами України та громадськими організаціями за темами, пов’язаними з діяльністю НАТО.

Проєкт «Модель молодіжної Парламентської Асамблеї НАТО» є дуже важливим, оскільки він дасть змогу молоді зрозуміти як працюють міжнародні організації, як приймаються рішення та які ключові сторони задіяні у прийняття цих рішень. Парламентська асамблея НАТО є важливим зв’язковим органом між НАТО та парламентами країн-членів та активно комунікує цінності НАТО.

215 заявок, які надійшли від молоді з усіх регіонів України, є дуже гарним показником для проєкту. Що є також важливим в даному проєкті, що він не одноденний, а представляє собою цілий цикл подій: навчальні лекції, моделювання ПА НАТО, важлива комунікаційна складова».

“Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО”, як головний підсумковий захід проєкту, відбудеться 3 грудня 2021 у місті Києві і повторюватиме справжню модель ПА НАТО. Це важливо для того, щоб учасники могли повністю зануритися в атмосферу та відчути себе в середовищі цієї події, оцінити рівень власної підготовки. Серед спікерів цієї події будуть Ольга Стефанішина, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Раса Юкнявічене, Президентка ПА НАТО (2018), Оксана Юринець, Голова української делегації у ПА НАТО, 2018-2019, Ганна Гопко,

народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, 2014-2019, народні депутати України, експерти.

В заході взяли участь:

  • Оксана Юринець, учасниця АНТС, Професорка Національного університету «Львівська політехніка», Народна депутатка України, 2014-2019. Голова української делегації у ПА НАТО, 2018-2019,
  • Ганна Гопко, народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, 2014-2019,
  • Vineta Klein, Director of the NATO information and Documentation Centre in Ukraine
  • Соломія Бобровська, народна депутатка України секретар Комітету ВРУ у закордонних справах, заступник голови української делегації у ПА НАТО
  • Єгор Чернєв Народний депутат України та Голова української делегації у ПА НАТО

Посилання на відео з події 

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.