Democracy in action: zero oligarchs міжнародний форум

335 Views

7-8 червня 2021 року у Києві відбувся унікальний міжнародний форум Democracy in Action – подія найвищого рівня з питань гібридних загроз демократії: дезінформації, корупції та правових війн. Це перший захід такого рівня про Україну, організований виключно спільними зусиллями громадянського суспільства за підтримки міжнародних організацій-донорів. Організатори: “Центр протидії корупції” та Мережа захисту національних інтересів “АНТС”, також до втілення заходу долучилися більш ніж 30 громадських організацій-партнерів.

Участь у конференції взяли 80 спікерів із 40 країн, 1000 учасників зареєструвалося для участі і онлайн, понад 100 представників ЗМІ висвітлювали перебіг події. Серед спікерів – Президенти та Прем’єр-міністри, Представники Єврокомісії та Європарламенту, НАТО, Пентагону, ФБР, Мін’юсту та Сенату США, відомі громадські діячі з різних континентів, журналісти-розслідувачі. Серед спікерів найвищого рівня: Володимир Зеленський – Президент України, Мая Санду – Президентка Республіки Молдова, Кріш’яніс Каріньш – Прем’єр-міністр Латвії, Вєра Юрова – Віцепрезидентка з питань цінностей та прозорості, Європейська Комісія, Мірча Джоане – Заступник Генерального Секретаря НАТО, Саманта Павер – Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Кріс Кунс, Біл Кітінг, Брайєн Фіцпатрік – Конгресмени Джин Шагін, Роб Портман та Крістофер Мерфі – Сенатори США, Катаріна Матернова – заступниця генерального директора з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення (Європейська комісія), Андрюс Кубілюс – депутат Європейського парламенту, Артем Ситник – Директор Національного антикорупційного бюро України, Ольга Стефанішина – Віцепрем’єр міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Також задля участі у цій події Україну відвідали: Джанні Букіккіо – Президент Венеційської комісії, Давід Стулік – керівник Східноєвропейської програми Центру Європейських Цінностей та Безпекової Політики, Гретта Феннер – виконавча директорка Базельського інституту управління, директорка Міжнародного центру повернення активів, Ніно Євгенідзе, виконавча директорка Центру досліджень економічної політики, Тбіліська міжнародна конференція, Катаржина Пісарська, Співголова Варшавського Безпекового Форуму Основні підсумки
конференції:

Відкриваючи конференцію Democracy in Action, Президент Зеленський заявив про необхідність забезпечення доброчесності членів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфкомісії суддів, адже без цього судова реформа приречена на провал.

У Європейській комісії наголосили, що надання 600 млн євро макрофінансової допомоги залежить від проведення реформи ВРП, ВККС та виконання всіх вимог МВФ щодо незалежності НАБУ.

США заявилb, що чекають від України кроків щодо притягнення до відповідальності корупціонерів. Також у Сполучених Штатах сподіваються побачити подальші дії щодо забезпечення незалежності та цілісності
інституцій судової системи України. Держдеп розповів, які механізми застосовуватимуть проти корупціонерів в Україні. Для цього задіють декілька санкційних програм, а також посилять співпрацю з громадянським суспільством та ЗМІ. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) створить спеціальну робочу групу з протидії корупції в Україні та за її межами.

Щодо членства України в НАТО: Експрем’єр Литви та депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс вважає, що президент РФ Володимир Путін прагне не допустити інтеграції в ЄС і НАТО України, Грузії та Молдови, тому що успіх цих країн покаже приклад росіянам і загрожуватиме автократичному режиму в країні.

У Міноборони США заявили, що Росія не має права вето на вступ України в НАТО.

Віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина переконана, що “План дій щодо членства України в НАТО” не повинен стати заручником небажання окремих членів НАТО “дратувати Росію”. Натомість “План дій” повинен стати чіткою відповіддю щодо майбутнього України як частини західного світу, мобілізувати зусилля всередині країни для досягнення критеріїв
членства за підтримки Альянсу.

Судова реформа:

Президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо наголосив на тому, що залучення міжнародних експертів до реформи суддівського врядування в Україні: Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів – є необхідним кроком для подолання корупції у судовій системі. Зокрема, Венеційська комісія наполягає на тому, що міжнародні експерти мають мати вирішальну роль в процесі реформи ВККС і ВРП.

Конференція Democracy in Action довела, що громадянське суспільство України здатне консолідуватися навколо вирішення складних питань та шукати дієві способи боротьби із гібридними загрозами демократії. Форум має стати щорічниv майданчиком, який об’єднає змінотворців із усіх країн світу.

Детальніше Звіти та матеріали спікерів на сайті: www.zerocc.org

Форум відбувається за підтримки міжнародних організацій, зокрема Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та
впроваджується Pact в Україні; Програми USAID «Нове правосуддя»; EUAM; WNISEF; NED; Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), що співфінансується і реалізується Міністерством закордонних
справ Данії та іншими партнерськими організаціями.

No comments

Наша місія – зробити Україну лідером сучасного світу, розкривши її унікальний потенціал трендсеттера через адвокацію національних інтересів.